17° Parçalı az bulutlu

Ödüllü “Haydi Çocuklar Camiye” Projesi

Eğitim - 14 Ocak 2019 20:09 A A

Atak Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneğinden gençlere büyük proje.

Dernek tarafından yapılan açıklamada; “Atak Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği olarak gençlerimizi bedensel ve zihinsel yönden sağlıklı, zinde, milli, manevi ve ahlaki, sosyal ve kültürel değerlere bağlı, çevreye duyarlı, üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü ve görgülü bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmayı; yaratılış gayesini bilen, milli kültür ve ahlak sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına yardımcı olmayı amaçlamaktayız.

Derneğimiz, erkek çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerine destek olmak amacıyla 21-31 Ocak 2019 tarihleri arasında Karaman İlimizde, “HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE” projesini düzenleyecektir. Haydi Çocuklar Camiye projemiz, erkek çocuklar için 6-7 yaş aralığı A Kategorisi, 8-10 yaş aralığı B Kategorisi, 11-13 yaş aralığı C Kategorisi olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirilecektir” denildi.

Projenin Uygulanması: Proje yarışma şeklinde uygulanacak olup, 21 Ocak 2019 tarihinde sabah namazı ile başlayıp, 31 Ocak 2019 tarihinde yatsı namazı ile sona erecektir. Çocuklar her namaz vaktinde, camide cemaatla namaz kılarak ve kendi kategorilierindeki sureleri veya duaları ezberleyerek puan kazanacaklardır. Proje Ödülleri: Her kategorinin 1.sine Kameralı Drone Her kategorinin 2.sine Drone Her kategorinin 3.süne Uzaktan Kumandalı Araba Her kategorinin 4 ila 7.sine Danış Kırtasiyeden 25. TL. lik hediye çeki Ayrıca yarışma kapsamında 350 ve üzeri puan her çocuğa Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan (Rh. A) Hocaefendinin “Çocuklarla Başbaşa” isimli kitabı hediye edilecektir.

Projenin Uygulanacağı Camiler: Bilal-i Habeşi Camii, İmam Rabbani Camii, Siteler Camii, Türkoğlu Camii, İmam-ı Azam Camii, Emir Musa Camii, Sümer Camii, Kırmahalle Büyük Camii, Baloğlu Camii, Arafat Camii, Sarı Keçili Camii, Halid-i Bağdadi Camii, Cedit Camii, Kadir Ağa Camii, Fatih Camii, H. Hasan Bolaca Camii (Lale Köyü), Şeyh Edebali Cami, Araboğlu Camii.

Projeye kayıt: Kayıtlar www.haydicocuklar.com sitesinden yapılacaktır. İrtibat: 0 543 236 82 11 nolu telefondan irtibat kurulabilir.

Eğitim - 20:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.