17° Parçalı az bulutlu

Başkan Kalaycı’nın İstanbul’un Fethi Mesajı

Erdem Silay - 29 Mayıs 2019 11:05 A A
Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı İstanbul’un Fethi’nin 566. Yıldönümü vesileyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, İstanbul’un Fethi’nin, Türk milletinin gözbebeği yapılmaya ant içilmiş kutlu bir zafer olduğunu söyledi. Başkan Kalaycı’nın mesajı şu şekilde;

“Medeniyetler şehri İstanbul; olağanüstü bir fetih ruhunun eseri, hedefe kilitlenmiş Büyük Hakanımız Fatih Sultan Mehmet’in bizlere hediyesidir. Konstantinopolis’ten arda bir şey kalmamış, Türk ve Müslüman İstanbul gelmiştir. Bizans kalesini kaybetmiş, Türklük arşa yükselmiştir. Her fetih bir stratejinin ürünüdür. Her fetih kapsamlı bir hazırlığın, sağlam bir iradenin, inanmış kalplerin, hedefine kilitlenmiş bir cesaretin mükâfatıdır. Sabır, dua, zeka, yetenek, yiğitlik neticesinde günler boyunca kuşatmaya alınan Konstantinopolis’in düşürülmesi, bu aziz kenti Türk milletinin gözbebeği yapmaya ant içmiş bir Türk milliyetçisinin kutlu başarısıdır. Bu fetih ‘Sefer bizden, zafer Allah’tan’ diyen inanmış yüreklerin tarihe yazdığı bir nottur. Askerinden hakanına, elleri havada dua eden isimsiz kahramanlarından, devrin ilim ve irfan abidesi Aksemsettin’e kadar bu destan; Hz. Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olmayı kafasına koymuş bir müjdenin şeref menkıbesidir.

Bayraklaşan vatan sevgisini burçlara diken Ulubatlı Hasan’ları, Akşemseddinleri ve Fatihleri yetiştiren büyük Türk milleti ile gurur duyuyorum. Bu mukaddes kenti bir Türk toprağı haline getirerek, tarihe damgasını vurmuş olan Türk hakanı Fatih Sultan Mehmet’e, fetihte yer alan ecdadımıza ve bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları Cennet olsun.”

Erdem Silay - 11:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.