17° Parçalı az bulutlu

Başkan Kalaycı’dan Çölyak Günü Mesajı

Karaman Belediyesi - 9 Mayıs 2019 13:55 A A
Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tahılların içerisinde yer alan glüten proteinin neden olduğu bir sindirim sistemi hastalığı olan Çölyak hastalığına farkındalık çekmek için bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karaman’da bu hastalıkla mücadele eden yaklaşık 150 ailenin olduğunu söyleyerek; “Bu kardeşlerimizin glütensiz ürünlere ulaşımları noktasında her türlü gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz” dedi.

Başkan Savaş Kalaycı’nın mesajı şöyle:    
“Çölyak hastalığı genetik bir hastalık olup, bireylerin yaşamının her hangi bir bölümünde ortaya çıkabilmektedir. Türkiye’de 500 bin civarında çölyak hastası olduğu tahmin edilmektedir. Karaman’da ise yaklaşık 150 kişi bu hastalıkla mücadele ediyor. Bu kardeşlerimiz çok hassas bir diyet programı ile yaşamlarını devam ettirmek ve glütensiz, düşük proteinli gıdalar tüketmek zorundalar. Karaman Belediyesi olarak, hastalarımızın glütensiz ürünlere ulaşımları noktasında her türlü gayreti gösteriyoruz.

Glütensiz ürünler ürettirmek, bu ürünleri maddi durumu elverişli olmayanlara ücretsiz ulaştırmak bu konudaki hedeflerimizden biri. Bunu zaten seçim çalışmalarımız esnasında kamuoyuna açıklamıştık. Bu konuda girişimlerde bulunduk, çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın derdi bizim derdimizdir. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği Allah’ın izniyle dertleri, kederleri ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Karaman Belediyesi - 13:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.