17° Parçalı az bulutlu

“Yaz Tatilinin Çoçuklarımız İçin Önemi”

Karaman - 17 Haziran 2019 15:55 A A

Karaman Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Kemal Karabüber okulların tatil olması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Karabüber yayımladığı mesajında; “Saygıdeğer Karaman‘lılar malum okullar tatil edildi. Çocuklarımız karnelerini aldılar. 12 ila 16 yaş arası çocuklarımız için bu yaz dönemi değerlendirilmesi konusunda anne babaya çok büyük vazife düşmektedir. Yukarıdaki belirttiğim yaş grupları çocuklarımız ortama ayak uydurmada en önemli çağlarındadır. İnce eleyip sık dokumak gerekiyor. Kimi anne babalar diğer dönem için zoru görsünde daha çok derslerine önem versinler veya hayata alışsınlar diye esnaf vatandaşlarımızın yanına verdikleri çocuklarının durumunu gerekirse her gün kontrol altında tutmaları gerekiyor.

Bunun nedeni de şudur. O yaş grupları ellerine para geçtiği vakit kendilerini daha özgür hissederek dışarının ortamına (kötü olan şeylere) hızla alışıyor. Bu alışkanlıklarıda geleceklerini etkiliyor. Bu şekilde düşünenler çok dikkatli olmaları gerekiyor. Sokağa çıktığınızda küçük yaşta sıgara kullanan çocukları gördüğünüzde asıl suçlunun o çocuk olmadığını, kendi çocuğunuzun da o duruma gelmemesi için dikkatli olmanız gerektiğini düşünmeniz bence ilk adımınız olabilir.

UNUTMAYIN ÇOCUKLARIMIZ BİZİM EN ÖNEMLİ MİRASIMIZDIR…” dedi.

Karaman - 15:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.