17° Parçalı az bulutlu

Türkçe Aşkı Vatan Aşkı Özel Sahne Gösterisi Beğeniyle İzlendi

Karaman Belediyesi - 15 Mayıs 2019 01:54 A A
742. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri kapsamında dün akşam (13 Mayıs Pazartesi) sahne alan Türkçe Aşkı Vatan Aşkı Özel Sahne Gösterisi Karamanlıları mest etti.

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda saat: 22.00’de başlayan gösteriye Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Erzurum / İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Türkçe Aşkı Vatan Aşkı Özel Sahne Ekibi, Türk Dilinin en eski dönemlerinden bugüne uzanan gelişim dönemlerini, bu dönemlere özgü tarihi tiplemeler, danslar, şiirler, türküler ve olaylar üzerinden anlatılan muhteşem bir sahne gösterisi düzenlediler. Gösteriyi izleyen vatandaşlar ve protokol üyeleri sahne gösterisini ayakta alkışladılar.

Gösterinin ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinliklerinin artık ruhuna uygun bir şekilde kutlanacağını belirterek, “Güzel Türkçemiz, bizim ses bayrağımızdır. Bu bayrağı yere düşürmemek bizim boynumuzun borcudur. Hem güzel Türkçemizi korumak ve geleceğe taşımak, hem de Yunus Emremizin sevgi ve hoşgörüye dayalı felsefesini tüm insanlığa duyurmak için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma etkinliklerimizi inşallah önümüzdeki yıl itibari ile uluslararası boyuta taşıyacağız.

Karaman, Karamanoğulları Beyliği’ne başkentlik yapmış, birçok medeniyete ev sahipliğinde bulunmuş kadim bir şehirdir. Bu şehre layık olmak, bu şehri geleceğe taşımak için çalışacağız ve inşallah bunu da başaracağız. Bu vesileyle bayramımız kutlu olsun. Hepinize katılımız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca Erzurum / İspir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Coşkun Bey’e de katılımları için çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Programın sonunda Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Erzurum / İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun’u sahneye davet ederek günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Karaman Belediyesi - 01:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.