17° Parçalı az bulutlu

Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı

Karaman Belediyesi - 13 Mayıs 2019 12:17 A A
742. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri; Yürüyüş, Çelenk Koyma, Sergi Açılışı ve Yunus Emre Türbesini ziyaret ile devam etti.

Karamanoğlu Mehmet Bey’in fermanıyla 13 Mayıs 1277’de Türkçe’nin resmi dil olarak kabul edilmesinin 742. yıldönümü törenlerle kutlanıyor. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri çerçevesinde bugün (13 Mayıs 2019 Pazartesi), Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan Cumhuriyet Parkına Türkçe Aşkı Vatan Aşkı yürüyüşü, kutlama komitesi tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulması ve Sergi açılışı gerçekleştirilerek Yunus Emre Türbesi ziyaret edildi.

Mehter takımı eşliğinde, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan başlayarak Cumhuriyet Parkı’na kadar devam eden yürüyüşe; Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Milletvekilleri Recep Konuk, Recep Şeker ve İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Daire müdürleri, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Oda ve Dernek Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

Cumhuriyet Parkı’ndaki törende; Vali Fahri Meral, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve Rektör Mehmet Akgül tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakılarak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlama komitesi ve protokol üyeleri daha sonra Karaman Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri bünyesinde hizmet veren kurslarda eğitim gören kursiyerlerin yaptığı Katı Sanatı sergisinin açılışını yaptı. Programda son olarak Yunus Emre Türbesi ziyaret edilerek dua edildi.

 742. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri, Karamanoğlu Mehmetbey’in türbesinin bulunduğu Balkusan’da düzenlenecek törenle devam edecek.

 

Karaman Belediyesi - 12:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.