17° Parçalı az bulutlu

Savaş Kalaycı; Yeni Bir Şehir Kütüphanesi Kuracağız

Karaman - 27 Mart 2019 08:22 A A
MHP Belediye Başkan Adayı Savaş Kalaycı, Kütüphane Haftası nedeni ile yayınladığı mesajda şehrimize dair önemli mesajlar verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Savaş Kalaycı, Kütüphane Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Bilgiye önem veren, bilgiyi üreten ve bilgiyi etkin şekilde kullanan toplumların her zaman ilerleme içinde olduklarını, ekonomik, siyasal ve toplumsal yönden güçlendiklerini belirten Kalaycı, kitap okunma oranlarını üst seviyelere çekebilmek için farklı projeler ortaya koyacaklarını ve Karaman’a yeni bir Şehir Kütüphanesi kurulacağını söyledi.

Başkan Adayı Kalaycı yayınladığı mesajda;

Okuma alışkanlıklarımızı üst seviyelere çıkarmak ve okuyarak çocuklarımıza örnek olmak zorundayız. Ülkelerin kalkınması ve gelişmesi ancak eğitimli insan gücüyle mümkündür. Bu nedenle, ülkemizi ve milletimizi gelişmiş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmayı hedefleyen bizler de, kütüphaneciliğe daha fazla önem vermeli, kütüphane eksikliklerini büyük bir süratle gidermeli ve kütüphanelerimizi kaynak açısından zenginleştirmeliyiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize kitap sevgisini aşılamalı, onlara, kütüphanelerden yararlanma alışkanlığı kazandırmalıyız. 

İnşallah göreve gelir gelmez şehrimize yeni ve modern bir kütüphane kazandırmak için seferberlik başlatacağız. Kütüphane içerisinde görme engelli kardeşlerimiz için de özel programlarla donatılmış okuma bilgisayarları olacak. Ayrıca, şehrimizdeki kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz, teşvik etmeye yönelik ödüllendirmeler yapacağız.” Dedi.

Karaman - 08:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.