17° Parçalı az bulutlu

Öğrencilerin Geleceğine Yön Verecek Atölyelerin Açılışı Yapıldı

Karaman - 5 Mart 2019 15:32 A A
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avustralya Büyükelçiliği tarafından desteklenen, öğrencilerinin geleceğine ufuk açacak iki örnek projenin açılışı Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapıldı.

Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen açılış programına Karaman Valisi Sayın Fahri Meral ve eşi Hanımefendi Zehra Meral, Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, MEB Maarif Başmüfettişi Macit Altun, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şube müdürleri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Projeler hakkında katılımcılara bilgiler veren Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Çalışkan, Dinçer Akademi ve Gençlik Spor Kulübü Derneği olarak iki projenin açılışını gerçekleştireceklerini ifade etti. Mehmet Çalışkan “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Bilimin Sultanları Seninle projesi kapsamında kurulan ‘Bilime Yön Veren İslam Bilginleri Atölyesi’ ve Avustralya Büyükelçiliği tarafından desteklenen Hayal Et, Keşfet ve Üret Projesi kapsamında kurulan ‘3D Tasarım Atölyesi’nin açılışını yapıyoruz.” dedi.

Bilimin Sultanları Seninle projesi kapsamında kurulan atölyede on İslam bilim adamının hayatı ve bilim dünyasına katkıları son teknoloji kullanılarak öğrencilere tanıtılması amaçlanmıştır. Atölyede özel yazılımlı sanal gerçeklik gözlüğü ile İslam medeniyetinde bilime yön vermiş bilim insanları eserleriyle öğrencilere tanıtılma imkânı sunuluyor.

Bir diğer örnek proje olan Avustralya Büyükelçiliği tarafından desteklenen Hayal Et, Keşfet ve Üret projesi kapsamında Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde 3D Tasarım Atölyesi kuruldu. Her biri farklı özelliklerde olan dört adet 3D yazıcı ve ahşap işleme seti bulunan atölyede; öğrenciler hayal ettiklerini kodlama, robotik bilgilerini kullanarak tasarladıkları 3 boyutlu materyalleri somut ürüne dönüştürebilme olanağı bulacaklar.

Program, Karaman Valisi Sayın Fahri Meral ve beraberindekilerin açılış kurdelesini kesmesinin ardından atölyelerin incelenmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.

Karaman - 15:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.