17° Parçalı az bulutlu

Küçük Öğrencilerden En Keyifli Masallar

Karaman - 19 Ocak 2019 11:11 A A
Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ilkokullar arası “Bir Varmış Bir Yokmuş” isimli Masal Anlatma Yarışmasının finalinde öğrenciler hem eğlendi hem eğlendirdi.

KMÜ Uygulama Anaokulunda ikincisi yapılan “Bir Varmış Bir Yokmuş” isimli Masal Anlatma Yarışmasının final programına, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Şube Müdürü Fehmi Alparslan Demir, okul yöneticileri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, toplum içinde kendilerini ifade edebilme fırsatını sunmak, özgün eserler oluşturmak ve bu eserleri sunabilmelerini sağlamak için düzenlenen yarışmada öğrenciler sahne düzenlemesi ve kostümleriyle görselleştirdikleri masallarını sunarken izleyicilere renkli ve keyifli anlar yaşattı.

Dört okul finalde yarışarak birbirinden hünerli öğrencilerin sergilediği performanslar seçici kurul tarafından değerlendirildi. Seçici kurulun yapmış olduğu değerlendirme sonucunda, İlyas Küçüker İlkokulundan yarışan Sudenaz Korkmaz birinci olurken İsmet İnönü İlkokulundan Kübrasu Taş ikinci, Abdurrahim Karakoç İlkokulundan Zeynep Hale Dimlioğlu üçüncü oldu. Kazımkarabekir Piri Reis İlkokulu öğrencisi Saliha Güzel ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

Dereceye giren öğrenciler mutluluklarını öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaştı. Final programı, finale kalmaya hak kazanan öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından ödüllerinin verilmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Karaman - 11:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.