17° Parçalı az bulutlu

KMÜ Öğrencilerinden Tiyatro Gösterisi

Karaman - 22 Ocak 2019 10:43 A A

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından Eğitim Psikolojisi’ne yönelik farklı konuları içeren tiyatro gösterileri sergilendi.

KMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, Topluluk Akademik Danışmanları Doç. Dr. Murat Tekin eşliğinde Karaman Spor Lisesini ziyaret ettiler. Burada lise öğrencilerine tiyatro gösterileri sergileyen KMÜ öğrencileri, ‘Öğrenmek mi? Öğretmek mi?’ başlığı altında ‘Öğrenme Nedir, Öğrenmeyi Etkileyen Faktörler Nelerdir, Klasik Koşullanma, Savunma Mekanizmaları, Bilgi İşleme, Ahlakî Gelişim, Psikososyal Gelişim, Bilişsel Öğrenme ve Psikoseksüel Gelişim’ gibi farklı konu ve kuramlarla ilgili anlatımlarda bulundular. 

Etkinlikle ilgili değerlendirmede bulunan Topluluk Akademik Danışmanı Doç. Dr. Murat Tekin, öğrenmenin insan yaşamı için vazgeçilmez bir unsur olduğunu dile getirerek, “Öğrenme, farklı disiplinlerle birleştiğinde kalıcı davranış değişikliğine yol açabilmektedir. Biz de öğrencilerimizle birlikte öğrenmenin önemi ve diğer disiplinlerle birlikteliği üzerine tiyatro gösterileri hazırlayarak bu gösterilerimizi Spor Lisesi öğrencileri ile paylaştık. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğrencilerime ve Spor Lisesi Müdürü İsmail Doğan’a teşekkür ediyorum.” dedi.  

Karaman - 10:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.