17° Parçalı az bulutlu

Karaman’da kafe işletmecileri zor durumda

Karaman - 12 Ocak 2019 14:35 A A

Karaman’da Kafe işletmeleri uygulanan keyfi cezalardan rahatsız. Kafe tarzı işyerlerinde işletmelerin kendine ait sigara kullanma alanı olarak da kullanılan üstü ve yan tarafı açık alanlarda yazılan cezalar nedeniye zora girdiklerini aktardılar.

Karaman’da Seçim önü sıklaştırılan denetlemelerden etkilenen işyeri sahipleri ” Zaten kriz dönemindeyiz. Akşamları güzel Karaman halkımızın bir çay, sigara, nargile keyfi var onuda cezalar yüzünden müşterimizin keyfini bozmak zorunda kalıyoruz.Bu durumda ise müşterimiz bize tepki gösterip işyerlerimize gelmeyerek bizleri protesto ediyorlar. Kapalı alanda sigara içmek içirtmek yasaktır.

Bu konuda hemfikiriz ama işletmelerimize ait açık alanlarımız vardır.O alanda içilen sigaranın kapalı alana zararı da yoktur. Devlet büyüklerimizden bu konuyla alakalı bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Ayrıyeten asılsız ihbarlar yüzünden görevli arkadaşlarımızı boşuna meşgul ettikleride oluyor. Görevli arkadaşların kaç sefer asılsız ihbar alıp geldiklerini gördük. Tek temennimiz Karaman’da halkımızın akşamları bir çay, sohbet keyfini karşılamak. Ama durum böyle olunca bizim elimizden de birşey gelmiyor.” dedi.

Karaman - 14:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.