17° Parçalı az bulutlu

Karaman’da Ciddi Bir Rahatsızlığı Gözlemledim

Karaman - 3 Şubat 2020 10:57 A A
22. 23. 24. dönemlerde AK Parti’den Karaman Milletvekili seçilerek görev yapan Sn. Mevlüt Akgün; Sosyal medya (Facebook) hesabından 2 günlük Karaman seyahatini değerlendirdi.

Akgün, yaptığı açıklamada;

İki günlük Karaman seyahatimde, çirkin bir olaydan yola çıkarak, bazı yerel basın sitelerinde, Karaman lı iş adamı ve sanayicileri töhmet altında bırakan asılsız haber ve yorumlar yapılmasının yarattığı ciddi rahatsızlığı müşahade ettim.

Bir şehir çeşitli dinamiklerden teşekkül eder. İşçisi, işvereni, esnafı, çiftçisi, serbest meslek erbabı, memuru gibi sınıflar o şehrin hem sosyal varlığını hemde müteşebbis gücünü oluşturur. Bu nedenle herhangi bir toplumsal kesime yönelik haksız ve hukuksuz saldırı aslında şehrin manevi bütünlüğüne yönelmiş bir saldırıdır.

Özellikle kişilerin şeref,namus ve saygınlığına saldırı niteliğindeki asılsız haber ve yorumlar, şehirdeki toplumsal barışı baltaladığı gibi,şehrin marka değeri ve temsil gücüne de ağır darbe indirir.

Bugün Karaman Sanayisi bu şehrin marka değerindeki en güçlü yanıdır. Dünyanın pekçok ülkesine Karaman da imal edilmiş ürünleri ihraç ederek, Karaman markasına ciddi katkı vermektedir. Yıllarca ülkemizde işsizliğin en az seviyede bulunduğu iller arasında Karamanın yer almasını sağlayan ve istihdama büyük katkı veren Karaman lı müteşebbisleri kutlamak gerekir.

Elbetteki her insan gibi müteşebbiste suç işlerse yahut hukuka aykırı bir eylem gerçekleştirirse,adaletin tecellisi için hukuk düzeni harekete geçecektir. Hukuk hepimizin son sığınacağı liman olup,herkese eşit mesafe de durmak ve tarafsız olmak durumundadır. Hukuk nazarında işçi – işveren, zengin-fakir, güçlü-güçsüz eşit olmak zorundadır. Yanlış yapan hesabını adalet önünde vermelidir.

Bu nedenle şehrimizin gelişmesi ve kalkınmasını istiyor isek,şehirler arasındaki rekabette ön sıralara tırmanmasını hedefliyor isek, asılsız haber ve dedikodular ile bu şehrin dinamiklerine zarar vermekten kaçınmak durumundayız. Birlik ve beraberliğin yolu karşılıklı saygıdan geçer…

Saygılarımla.

Mevlüt AKGÜN

Karaman - 10:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.