17° Parçalı az bulutlu

Karaman Belediye Başkanından Annelere Tebrik Kartı ve Maske jesti

Karaman - 18 Mayıs 2020 13:32 A A
Anneler Günü sebebiyle başkanın tebrik zarfı ve maskeler evlere tek tek dağıtıldı.

Belediye Başkanımız ‘’Hakkınız Ödenmez’’ yazılı tebrik kartı ve maskelerle gönülleri aldı.

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı korona virüs tedbirleri nedeniyle evinden çıkamayan annelerin anneler gününü kutladı. Tebrikte ‘’Hakkınız Ödenemez. Anneler gününüz kutlu olsun.’’ Yazıyordu. Sayın Belediye Başkanımız ‘’Gönül Belediyeciliği’’ anlayışıyla gönüllerimizi fethetti. Karaman Belediyesi her bir vatandaşına gönül bağı ile bağlı olduğunun göstergesi olarak anneler gününde anneleri unutmadı.

Evinden dışarı çıkamayan annelere, hiç anneler günü tebrik kartı almamış annelerin özel olduğunu hissettiren, onların bu günlerini kutlayan, hatırlayan onlara yanlarında olduğunu hissettiren Sayın Başkan’ıma tüm anneler adına gönülden teşekkür ediyorum. Bu ince düşüncesinden dolayı annelerin yüzlerinde tebessüm, gözlerinde sevinç duygusu oluşturdunuz.

İLAÇLAMA: Korona virüs (Covid19) salgınıyla mücadele kapsamında Karaman Belediyesinin, oluşturduğu özel ekiple şehir içinde camiler, toplu taşıma araçları, bankamatikler, çeşitli işyerleri, kurumlar, vatandaşların yoğun olarak kullandığı mekanlarda ilaçlama yapıldı.

Karaman Belediyesinin bu konuda hızlı tedbirler alması vatandaşı rahatlattı. Birden bire ortaya çıkan korona virüsün, halk üzerindeki paniğini azalttı.

MASKE: Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günden itibaren acil ihtiyaç duyulan maske için Karaman Belediyesi hiç vakit kaybetmeden harekete geçti. Karaman Belediyesinin şirketi olan Ongun A.Ş. bünyesindeki tekstil fabrikası faaliyetine ara vererek maske üretimi yapmaya başladı. Karaman nüfusunun iki katından fazla maskeyi bir ay içinde üretti. Üretilen maskeler, şehrin en işlek caddelerinde halka, işyeri esnafına, zabıta ekipleri tarafından halk pazarlarında pazarcı esnafına ve alışverişe gelen vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.

Karaman Belediyesi virüs salgınına karşı mücadele ve önlem çalışmaları kapsamında ihtiyaçların karşılanmasında hizmetleriyle Karaman halkının takdirini kazandı.

ALKIŞLIYORUZ.. Korona virüs salgını ile mücadele eden görünen görünmeyen tüm kahraman Belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Alkışlıyoruz.

Nurten KILIÇ

Karaman - 13:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.