17° Parçalı az bulutlu

Kaliteli Elma Hasadı İçin Kurs

Karaman - 7 Ocak 2020 16:41 A A
Karaman Ziraat Odası ile Elma Üreticileri Birliği, tarafından düzenlenen, Elma hasadında zararın en aza indirilmesi amacı ile ilgili kurs açılıyor.

İşkur projesi olarak Halk Eğitim Merkezi ile birlikte düzenleyeceğimiz eğitimin 108 saat sürmesi planlanmıştır. Bu proje ile elma işçilerine yönelik işçi eğitimlerine başlıyoruz. 

Bugün Karaman Ziraat Odasında Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAYRAM, Elma Üreticileri Birliği yöneticileri ve elma çavuşları ile bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Elma toplanmasındaki zararları en aza indirme konusundaki eğitim çalışmamız ile Karaman’da üretilen elmalardaki kaliteyi arttırmak en önemli amacımızdır.

İlimiz elma fidanı sayısında 1. Sırada yer almasına rağmen, ülkemizde üretilen elma sıralamasında 2.dir. Karaman elmasının hakettiği yere gelebilmesi için bu kurs açılmış olup, Elma hasadındaki hassasiyet elmanın kalitesini direkt olarak etkilemekte buna bağlı olarak ta pazarlamayı etkilemektedir. Verilecek olan bu eğitimle elma toplama işi yapan işçilerimiz bilinçlendirilerek elma kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir.

İşkur projesi olan eğitimde toplam 108 saat eğitim verilecek, eğitime katılanlara ise günlük 30 TL. verilecektir. Önümüzdeki günlerde Karaman Elması için gerekli eğitimler yapılacaktır.

Karaman - 16:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.