17° Parçalı az bulutlu

Fatih Erbakan’dan EYT Açıklaması

Gündem - 16 Mayıs 2019 11:07 A A
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Yeniden Refah Partisi İstanbul 1. Olağan Kongresi’nde konuştu. Konuşmasında EYT mağduru vatandaşların sorununa da değinen Erbakan  “EYT’lilerin bütün talepleri yerine getirilse hükümetin 1 ayda faize verdiği para yeter de artar bile.” diye konuştu.

“BAŞ EĞMEYECEĞİZ”

Erbakan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen Yeniden Refah Partisi İstanbul 1. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, yüreklerinde “Milli Görüş”ün kanının dolaştığını ve bu kutlu yürüyüşte baş eğmeyeceklerini söyledi.

“KONGREMİZ HAYIRLI OLSUN”

Kongre hakkında konuşan Erbakan, “Ebu Eyyub el-Ensari Hazretlerinin şehri, Sultan Fatih’in şehri, cennet mekan Sultan Abdülhamid Han’ın şehri, Merkez Efendi Hazretlerinin şehri, Aziz Mahmud Hüdayi Hazretlerinin şehri, Hazreti Yuşa Aleyhisselamın şehri, merhum liderimiz Erbakan Hocamızın şehri, dünyanın başşehri, Osmanlı payitahtının İstanbul’umuzun birinci olağan il kongresi hayırlı ve mübarek olsun. İstanbul’umuza Milli Görüş sancağını yeniden, en yüksek burçlara dikmemize vesile olsun inşallah.” diye konuştu.

Parti teşkilatlarına yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Erbakan, kendilerini şuurlandıran, “Milli Görüş” davasını öğreten, dava adamı merhum liderleri Erbakan Hoca’yı rahmetle andığını söyledi. 

Sağlık, güvenlik ve ekonomi konularındaki uygulamaları eleştiren Erbakan, iktidara geldiklerinde bu sorunları çözeceklerini söyledi.

“İDAM CEZASI GELMELİ”

Küçükçekmece’de yaşanan cinsel istismar olayına değinen Erbakan, suçlulara verilen cezaların vicdanları rahatlatması gerektiğini ve Avrupa Birliği’nin bir kenara bırakılarak idam cezasının gelmesi gerektiğini belirtti.

“EYT’LİLERİN EMEKLİLİK MALİYETİ ÇOKMUŞ!”

Yaptığı konuşmada ülkedeki yüzbinlerce EYT mağduru vatandaşa da değinen Erbakan “Böyle sosyal güvenlik mi olur? Yüzbinlerce emeklilikte yaşa takılanların yaşadığı mağduriyet var. EYT’lilerin emeklilikleri çok maliyetliymiş. Allah aşkına EYT’lilerin bütün talebini karşılasanız sizin hükümet olarak 1 ayda ödediğiniz faiz parası bile etmez. Ayda 2,5 milyar dolar yılda 30 milyar dolar faiz parası ödüyorsun. EYT’lilerin bütün taleplerini yerine getirseniz 1 ayda faize verdiğiniz para yeter de artar bile. Devlet vatandaş söz konusu olunca sineğin yağını hesap ediyor.” dedi.

Gündem - 11:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.