17° Parçalı az bulutlu

Ekonomi Değerlendirme Toplantısı Vali Meral’in Başkanlığında Yapıldı

Karaman - 18 Temmuz 2018 13:52 A A
Ekonomi Değerlendirme Toplantısı, Vali Fahri Meral başkanlığında 17 Temmuz 2018 Salı günü saat 10.00’ da Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Ülke ekonomisine katkı sağlayan tüm değerlerimizin ayağa kaldırılması ve ekonominin canlandırılması amacıyla İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü koordinesi ve sekretaryasında düzenlenen 2018 yılı ilk Ekonomi Değerlendirme Toplantısına, Vali Fahri Meral’in yanı sıra Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, ilçe kaymakamları, kurum müdürleri, meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Vali Meral açılış konuşmasında, yılda iki kez yapılan ekonomi toplantısının birincisini gerçekleştirdiklerini ve bir önceki toplantıda ilimizde yürütülen AR-GE merkezlerinin oluşturulması yönünde fikir birliğinin sağlandığını ve çalışmaların sürdürüldüğünü belirterek, ilimizde devam eden kamu, özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını değerlendirmek ve ekonomide yaşanan sıkıntılara ışık tutması amacıyla yapılan toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Yapılan ekonomi değerlendirme toplantısında, kamu kurum ve kuruluşları ilimizde yürütülen faaliyetler hakkında bilgi sundular.
Karaman’ın ekonomik ve sosyal potansiyelini harekete geçirmek amacıyla düzenlenen toplantı,  devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ve istihdam konularının ele alınması, görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.
Karaman - 13:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.