17° Parçalı az bulutlu

”Daima Türkçe” Diyen Öğrenciler Ödüllerini Aldılar

Karaman - 30 Mayıs 2020 10:31 A A
Türkçenin ilk kez resmi dil olarak kabul edildiği fermanın 743. yılında Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilerin hediyeleri verildi.

Karaman Valiliği ve Karaman Belediyesinin desteklediği Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve öğrencilerin birbirinden güzel eseriyle yer aldığı yarışmada yapılan değerlendirme sonucunda ilkokul kategorisinde Abdurrahim Karakoç İlkokulu 4/C sınıfından Emir Serkan Gürsoy birinci, Yılmaz Babaoğlu İlkokulu 4/B sınıfından Ali Altunbaş ikinci ve İbrahim Bey İlkokulu 4/B sınıfından Yalçın Çelik üçüncü oldu.

Ortaokul kategorisinde Özel Başarı Koleji 6. sınıf öğrencilerinden Nursima Uzun birinci,  Özel Babaoğlu Ortaokulu 6/D sınıfından Bengisu Töblek ikinci ve İmaret Ortaokulu 5/A sınıfından Ömür Erdoğan üçüncü oldu.

Lise kategorisinde ise 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 11/C sınıfından Fatma Zehra Aytekin birinci, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi 9/C sınıfından Meryem Aslan ikinci ve açıköğretim öğrencisi Mehmet Furkan Şaşma ise üçüncü oldu. Birincilere yarım altın, ikincilere tablet bilgisayar, üçüncülere ise bisiklet hediye edilerek evlerine teslim edildi.

Öğrencilerine hediyelerini veren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, dereye girenleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

Karaman - 10:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.