17° Parçalı az bulutlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu’da aday tanıtım toplantısında

AK Parti Haberleri - 20 Ocak 2019 16:13 A A

Erdoğan, Ordu’da “AK Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı”nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda AK Parti Ordu Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’ndan konuşuyor.

Konuşmasında, “Ne çektikse hesabi olanlardan çektik” diyen Erdoğan’ın, “Yola çıktık, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular, bakan oldular, ama trenden indiler. Trenden inenler de bir daha zaten bu trene binemediler ve binemeyecekler.” ifadeleri dikkat çekti.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Ordu’da bir başka coşku var. Bu coşkuyu heyecanı 31 Mart’a hep birlikte taşıyacağız. Ordu demek eski Türkçe’de şehir demektir. Hem de önemli şehir, öncü şehir demektir. Ordu bugün de bölgemizin ve ülkemizin iftihar kaynağı şehirlerden biri olarak yoluna devam etmektedir. Bu şehir maalesef asırlarca yangınların, depremlerim, toprak kaymalarının pençesinden kurtulamamıştır.

KISA SÜREDE KÖPRÜ AÇILIŞINI YAPTIK

Verdiği büyük mücadele sonunda her seferinde yeniden ayağa kalkan Ordu bugünlere gelmiştir. Sel, afet oldu, çok önemli bir tarihi köprüyü aldı götürdü. Kısa bir sürede köprümüzü yaparak açılışını gerçekleştirdik.

Ordu çevre yolunun Efilli Kavşağı ile Otogar Kavşağı arasındaki birinci kesimi Mart ayında hizmete açıyoruz, ikinci kesimi de 2020’de bitirmeyi planlıyoruz.

BU ŞEHRE AŞIK OLMAMAK MÜMKÜN MÜ

Ordumuz kadir tarihi, coşkulu denizi, kadim yaylarıyla çok büyük potansiyele sahip bir şehirdir. Bu şehre aşık olmamak mümkün mü? Ordu’daki kardeşlerimiz olmayınca biz bu dünyayı ne edelim?

Siyasi hayatımız boyunca girdiğimiz her mücadelede Ordulu kardeşlerimizi yanımızda bulduk. Bu vesileyle 2001 yılından bu yana teşkilatımızda görev yapmış tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.

CUMHUR İTTİFAKI’YLA GÖNÜL BİRLİĞİNİ YÜCELTECEĞİZ

Eylül ayından beri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Engin Pekintaş ve diğer belediye başkanlarına şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir ve ilçelerde partimizi temsil edecek belediye başkan adaylarımıza muvaffakiyetler temenni ediyorum. Cumhur İttifakı’yla kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte yücelteceğiz.

NE ÇEKTİYSEK HESABI OLANLARDAN ÇEKTİK

Bakınız, siyasetin bir hasbiliği vardır, bir de hesabiliği vardır. Hasbilik ideal olandır, hesabilik menfaat çetelerinin hakim olduğu yerdir. Ne çektiysek hesabi olanlardan çektik.

BİR DAHA BU TRENE BİNEMEYECEKLER

Onlarla yol yürüyemedik, onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar. Kimler olabileceğini biliyorsunuz. Bakan oldular, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular ama trenden indiler. Bunlar bir daha bu trene binemeyecekler. ‘Benim istediğim yok, istediğimi niye yapmıyorsunuz’ bu tür şeyler yok. Davayı iktidara taşıyalım, nefsimizi değil. Nefsi ne kadar ayaklar altına alırsak hedefe o kadar çabuk ulaşırız.”

AK Parti Haberleri - 16:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.