17° Parçalı az bulutlu

Buradan sesleniyorum sizin para gücünüz iman gücü olana zarar veremez

Karaman - 24 Ocak 2020 16:06 A A
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karaman Belediye Meclis üyesi Kemal Karabüber yazdı: Bizimkisi Koltuk Sevdası Değil, Memleket sevdası..

Bu şehir bize çok şey verdi. Biz ilahi nağmenin sesini burada hissettik. Burada sevdik, sevildik. Biz yalnızca bu şehrin taşına toprağına sevdalanmadık; ardı ardınca bir olan, Yunus’un sesini duyduk. Mevlana’nın feryadını işittik. Mehmet Bey’ in Türkçe tutkusunu bildik. 

Her insanın doğduğu ve büyüdüğü topraklara hizmet etmesi en kutsi görev olarak  bilinir. Biz de bu görev ve bilinçle her türlü birikimimizi, bu güzel insanların yaşadığı Karaman’ımıza sunma ve memlekete  hizmet etme sevdasındayız.Çocukluk yıllarından beri, kendimizi bu millete hizmet etmenin en ulvi görev olduğu düsturu ile yetiştirdik. Bu bilinçle, Karaman’ımıza hizmet için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Memleket için, taşın altına elimizi ve bazen bedenimizi koyduk. Bizimkisi Memleket meselesidir. Millet sevdası olanın Memleket sevdası da olur. Halka hizmetin Hak’ka hizmet olduğu inancında olan ve bu inanç doğrultusunda kendi insanına ve şehrine yapacağı hizmeti, kutsal bir görev olarak biliriz. 

AMA KOLTUK SEVDASI ÖYLE Mİ?

Koltuğun imkânlarından istifade edenler her nedense bunlardan vazgeçemeyerek o koltuğa yapışmakta ve onun getirdiği hırsla koltuğu kimseye devretmez. Günümüzde koltuğa bir kez oturan o koltuktan ayrılmamak için elinden ne gelirse yapmaktadır, koltuk ve onun sahibi arasında çok kuvvetli bir bağ oluşmaktadır. Koltuk sevdası öyle gözünü bürür ki, yaşadığı memleketi yerlebir olsa da umrunda olmaz. 

Siyasi ikbal peşinde o daldan bu dala gezip her defasında koltuk aramaya çalışan bu tür insanlar, kendilerinin işine gelmeyen isimlerinin anılmadığı hiç bir projeye imza atmazlar. Kibir öyle bir tavan yapar ki hazımsızlığı sebebi ile memleket sevdalısı herkesi heran kötüleme peşinde olur. Koltuğu mesleği haline getirir ve hak hukuğu hiç düşünmez. Bu günlerde Karaman‘ımızda yaşananları herkes görüyor. Mesleği koltuk olanlar, bu kadim şehrin öz evladına, Şehrül emini‘ni her türlü dalavere ve oyunla alt edebileceğini zannederek türlü türlü işlere girişiyor. Her türlü güzel işin karşısında koltuğunun verdiği yetkiyle saldırıyor.

HALKIMIZ BU DURUM KARŞISINDA NE YAPIYOR?

Tabiki’de kendi öz evlatlarına sahip çıkıyor. Yüce yaradan öyle yardım ediyorki kendini dev zanneden cüceler hayretler içerisinde izlemek zorunda kalıyor. Siyasi hesap yapanlar muktedir olamıyor ve olamayınca kuduruyor. Buradan sesleniyorum sizin para gücünüz iman gücü olana zarar veremez. İhtiraslarınız yüzünden bu kadim şehir sizden hesap sordu ve sormaya devam edecek. Artık Karamanı ikbal peşinde olanlar yönetmeyecek. Halkımız kendi kendini yönetiyor. 

ZARAR VERİYORSUNUZ

Allah aşkına sadece izleyin ve karışmayın Karaman‘ın öz evlatlarına. 

Dedik ama size;

BİZİMKİSİ KOLTUK SEVDASI DEĞİL, MEMLEKET SEVDASI.

Saygılarımla.

Kemal KARABÜBER

Karaman - 16:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.