17° Parçalı az bulutlu

Belediye Öncülüğündeki Yardım Tırına Büyük İlgi

Karaman Belediyesi - 27 Ocak 2020 11:18 A A
Elazığ’da meydana gelen depremin yaralarını sarmak için Karaman Belediyesi öncülüğünde başlatılan kampanyaya vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Elazığ / Sivrice İlçesi’nde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Karaman Belediyesi öncülüğünde bölgedeki vatandaşlara destek olmak amacıyla sosyal medyada duyurulan kampanyaya Karaman halkı duyarsız kalmadı. Aktekke Meydanı’nda bekletilen 4 yardım tırına vatandaşların getirdiği kışlık kıyafet, gıda ve temel ihtiyaç maddeleri yüklendi.  Belediye ekiplerinin gerçekleştirdiği yükleme çalışmasına vatandaşlarda yardım etti. Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’da bölgeye gelerek çalışmaları yerinde inceledi.

Afet bölgesinde vatandaşlarımızın bir nebze de olsa yaralarını sarabilmek adına böyle bir kampanya başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Savaş Kalaycı; “Halkımızla birlikte her afet durumunda olduğu gibi bugün de birlik ve dayanışmanın göstergesi olarak böyle bir kampanya düşündük. Belediyemizin tertip ettiği bu kampanya kapsamında Vatandaşlarımız ve gençlerimiz, Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odalarımız, Meslek Odalarımız, Karaman Lojistik Kooperatifimiz ve tüm STK kuruluşlarımız şehrimizden deprem bölgesine ulaştırmak üzere yeni kıyafet, ısıtıcı ve gıda malzemelerinden oluşan yardım tırına büyük ilgi gösterdiler. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Karaman Belediyesi - 11:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.