17° Parçalı az bulutlu

BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ KALAYCI’NIN TÜRK DİL BAYRAMI MESAJI

Karaman Belediyesi - 13 Mayıs 2021 14:26 A A
Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Törenleri’nin 744. yıldönümü nedeniyle, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı bir kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, mesajında: “Bundan 744 yıl önce yayınladığı fermanla Türk Diline sahip çıkan ve bugüne gelmesini sağlayan Karamanoğlu Mehmet Bey’i, verdiği mesajlarla hem kendi zamanını hem de sonraki çağları etkileyen Yunus Emre’yi rahmet ve minnetle anıyorum.

Dünyanın en zengin dillerinden biri olan Türkçemiz, bugün geniş bir coğrafyada farklı lehçe ve ağızlarla kıymetini ve ayrıcalığını ortaya koymaktadır. Binlerce yıllık kültür geçmişimizi, devlet geleneğimizi ve medeniyet birikimimizi dilimiz Türkçeye borçluyuz. Dilin, bir toplumun geçmişiyle bağ kurup geleceğe yürümesinin en önemli vasıtası olduğunun bilinciyle, güzel Türkçemize sahip çıkmalı ve yaşatmalıyız. Gönül dünyamızın manevi iklimine can veren büyük mutasavvıf Yunus Emre de, sevgi ve hoşgörünün bir temsili olarak bu toprakları mekân tutmuş bizim en büyük tarihi değerlerimizden biridir. 2021 yılının UNESCO tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı ilan edilmesi de bu yılı daha anlamlı kılmıştır. Bu yıl da buruk bir şekilde karşıladığımız Türk Dil Bayramı’nı, inşallah gelecek yıl daha coşkulu bir şekilde kutlamayı arzu ediyoruz.

Bu vesileyle Türk Dil Bayramı’nın 744. yılını kutluyor, Türkçemizin geliştirilmesine ve gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Karaman Belediyesi - 14:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.