17° Parçalı az bulutlu

Başkan Çalışkan’ın Kurban Bayramı Mesajı

Karaman Belediyesi - 22 Ağustos 2018 17:40 A A
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, tüm Karamanlı vatandaşlarımızın ve İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı kutladı.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yayımladığı mesajla vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Bayramın; ailelere, millete, İslam dünyasına ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini dileyen Başkan Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz. Bu bayramda, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir. Bu günler, aynı zamanda Hac ibadetinin ifa edildiği; dilleri, ırkları, tenleri, renkleri, kültürleri ve coğrafyaları farklı milyonlarca Müslümanın, Arafat meydanında, dualar eşliğinde, müstesna bir kardeşlik manzarası sergilediği günlerdir. Hac ibadeti için mübarek topraklarda bulunan kardeşlerimizi tebrik ediyor, Haclarının ve kurbanlarının kabul olmasını diliyorum.

Bayramın coşku ve mutluluğu, insanlık ailesinin bütün üyeleriyle, bütün kardeşlerimizle birlikte yaşanabilirse anlamlıdır. Ne yazık ki, bugün barış ve huzura hasret kalan İslam coğrafyasının sokaklarında kurban değil, Müslüman kanı akıyor. İslam dünyasının kadim şehirleri, dünün esenlik ve barış yurtları, bugün yaşanılması zor ve insanların terk ettiği beldeler haline gelmiş durumda. Filistin, Suriye, Irak, Libya, Mısır, Yemen ve Myanmar’da kardeşlerimizin Bayram sevinci, kan ve gözyaşları arasında adeta kayboluyor. Allah tüm Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.

Her biri birer kahramanlık ve fedakârlık abidesi olan şehitlerimize, gazilerimize vefa borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Bu bayramda özellikle şehitlerimizin yakınlarını, kahraman gazilerimizi yalnız bırakmayalım. Bayram ziyareti için yola çıkan tüm vatandaşlarımızdan, trafik kurallarına riayet etmelerini, dikkatli şekilde araç kullanmalarını rica ediyorum. Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden temenni ediyorum.”
Karaman Belediyesi - 17:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.