17° Parçalı az bulutlu

Ayrancı Belediyesi yeni hizmet binası için kolları sıvadı

Gündem - 8 Ocak 2020 15:56 A A
Ayrancı Belediyesi’ne ait yeni hizmet binası yapım işinin ihalesi yapıldı. Yıkım işinin ardından inşaatı başlayacak olan binanın 6 ayda tamamlanması bekleniyor.

Mevcut belediye hizmet binasının günümüz ihtiyaçlarına cevap veremediğini söyleyen Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, ‘’Geçtiğimiz dönem 2020 yılı hedeflerimizi hazırlarken belediyemize yeni bir hizmet binası yapılması kararı alarak süreci başlatmıştık. Yeni yıl ile birlikte ihalesini yaptığımız belediye hizmet binası projesi kapsamında, her birimin aktif ve etkin görev yapabileceği uygun çalışma ortamları olacak’’ dedi. 

Çağın gerektirdiği tüm donanımlara sahip bir hizmet binası projelendirdiklerini söyleyen Başkan Büyükkarcı açıklamasında;

‘’Kamu hizmetine yönelik bütün standartların düşünüldüğü proje, bodrum ve üzerine 2 kat şeklinde yapılacak. 180 günde tamamlanmasını beklediğimiz hizmet binasının ön kısmı meydan olacak. Hemşerilerimizden talep edenlere ücretsiz sıcak yemek yardımı yaptığımız aşevimiz, 1230 metrekare kapalı alana sahip yeni hizmet binamızda yer alacak. Öte yandan ilçedeki işsiz hemşerilerimizin niteliklerini geliştirip istihdam edilmelerinin önünü açmak üzere 2 adet meslek edindirme merkezi de bu yeni hizmet binasında faaliyete geçirilecek. Ayrıca ilçemizde üretilen; obruk peyniri, yoğurt, kiraz ve kuru kayısı gibi birçok ürünün teşhir ve satışının yapılabileceği ‘Yöresel ürünler satış’ bölümü de hizmet binamızda bulunacak. 1 milyon 222 bin TL+KDV şeklinde ihalesini tamamladığımız projenin daha modern, daha hızlı ve daha kapsamlı hizmetin merkezi olacağını düşünüyoruz. Ayrancılı hemşerilerime hayırlı olsun’’ diye konuştu.

Gündem - 15:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.