17° Parçalı az bulutlu

Kazım Karabekir Paşa Törenle Anıldı

Karaman Belediyesi - 27 Ocak 2020 11:15 A A
İstiklâl Mücadelemizin en önemli mimarlarından olan Şark Fatihi Kazım Karabekir Paşa, vefatının 72. yıldönümünde törenle anıldı.

Kâzım Karabekir İlçesi’nde düzenlenen anma törenine Belediye Başkanı Savaş Kalaycı da katıldı.

Karaman’ın yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden biri olan Kazım Karabekir Paşa’nın aramızdan ayrılışının 72. yılı dolayısıyla bir anma programı düzenlendi. Kazım Karabekir ilçesinde gerçekleştirilen anma töreni Kazım Karabekir anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törende; Karaman Valiliği, Karaman Belediye Başkanlığı, Kazım Karabekir Belediye Başkanlığı ve Kazım Karabekir ailesi adına Paşa’nın anıtına çelenkler sunuldu.

Buradaki törenin ardından KMÜ Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda MHP MYK Üyesi, Tarihçi ve Akademisyen Dr. Ali Güler’in konuşmacı olarak katıldığı Kazım Karabekir konulu konferans düzenlendi. Protokol konuşmaları ile başlayan program, Dr. Ali Güler’in Kazım Karabekir Paşa’nın hayatını anlatan konuşmasıyla sona erdi.

Kazım Karabekir Paşa’yı anma etkinliğine; Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Milletvekilleri Selman Oğuzhan Eser ve İsmail Atakan Ünver, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Kazım Karabekir Kaymakamı Mehmet Ali Atak, Kâzım Karabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, protokol üyeleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Karaman Belediyesi - 11:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.