17° Parçalı az bulutlu

Karaman Belediye Başkan Adayı Tanıtıldı

Karaman - 9 Ocak 2019 14:44 A A

Meral Akşener, Karaman Adayı Z. Bahadır Bayraç’ı tanıttı

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karaman Belediye Başkan adayı Zühtü Bahadır Bayraç’ı grup toplantısında tanıttı. Hükümetin ekonomi politikalarına ilişkin eleştirilerde bulunan Akşener, ‘Atlattık, dengeledik, hedeflere ulaştık diyorlar ama pazara çıkınca durum böyle değil. Çarşıya pazara çıkanlar o günü atlatmanın derdinde. Damat ekonomiden zerre kadar anlamıyor’ dedi.

Belediye Başkan adaylarına Hoş görülü olmalarını tavsiye eden Meral Akşener; ” Biz Yunus Emrelerin gölgesinde yetişmiş, Hoca Ahmet Yesevinin terbiyesini almışız. Veridğiniz sözleri tutakcaksınız, Takipciniz biz olacağız. Mevlana gibi hoşgörülü olacaksınız..” dedi. 

Akşener’in konuşmasından satır başları:
 
“Türkiye 2018’e nereden başladı ve nereye geldik. En önemli siyasi olay 24 Haziran seçimleriydi. İYİ Parti milletin meclisinde yerini aldı. Türkiye uçacak dediler, bütün kararların bir kişinin aldığı, meclisin saf dışı bırakıldığı sistemi Türkiye’nin bekasının geleceği olarak anlatıldı. Görünen köy kılavuz istemiyor. O günlerde Demokrat Parti’ye burun kıvıran statüko bugün İYİ Parti’ye burun kıvırıyor. Türkiye’nin 1950’deki atılıma bir iktidar değişimine ihtiyaç var. İYİ Parti işte o vakti gelendir. İktidarlar değişimi hep bir tehdit olarak görmüşlerdir. Bugün yaşadığımız sıkıntıların sebebi değişim talebinin iktidar tarafından ertelenmesidir. Size adam var desem en iyi doktordan daha iyi tedavi yapar, hem en iyi hakimden daha iyi yargılar, en iyi mizisyenden daha iyi müzik yapar her şeyin en iyisini o yapar. Herşeyi hakkıyla bilen ancak Allah’tır. Biz ilk günden bu hakikati haykırdık.
 
Mutfakta yangın var. Türkiye’yi düze çıkarak planlarımız hazır. Bizim milletin mutluluğundan başka derdimiz yok.2018’de ‘al papazı ve papazı’ dediler. ‘Bu papazı kimse alamaz’ dediler sonra bindirip uçağa gönderdiler.Milletimi ayrıştıran her kim olursa olsun dış güçlere hizmet ediyordur.Önümüzdeki seçim bir beka meselesi değildir. Muhtarlarımız, belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi seçeceğiz hepsi bu. Herkes güzel gönlüne yatan adaya destek versin
 
Akşener, konuşmasında partisinin belediye başkan adaylarını da kürsüye çağırarak başarılar diledi.
 
Karaman Zühtü Bahadır Bayrak, Aksaray adayı Özhan Türemiş, Ardahan adayı Mete Özdemir, Bayburt adayı Yunus Özyıldırım ,Kilis adayı Ahmet Nalçacıoğlu, Siirt Ahmet Özgür, Düzce adayı Ömer Küçük tek tek kürsüye gelerek grubu selamladı.

Karaman - 14:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.