17° Parçalı az bulutlu

Kalaycı Covid-19 Denetimine Katıldı

Karaman Belediyesi - 7 Ağustos 2020 13:32 A A
Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İçişleri Bakanlığının 81 ile gönderdiği “Coronavirüs Denetimleri” genelgesi kapsamında ilimiz çarşı merkezindeki esnaflara yönelik denetime katıldı.

T.C. İçişleri Bakanlığının talimatlarıyla çarşı merkezinde bulunan esnaflara yönelik covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleşen denetime Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Karaman Belediye Başkanı Kalaycı ve protokol heyeti katıldı. Denetimde covid-19 hastalığına karşı alınan önlem ve tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığı kontrol edildi. Vali Işık ve Başkan Kalaycı tarafından, iş yeri sahiplerine kurallara uyma noktasında maske, mesafe ve temizlik konusunda daha duyarlı olmaları hatırlatıldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı; Covid-19 virüsünün ülkemizde görülmeye başladığı günden bu yana tedbir ve önlem çalışmalarına başladıklarını, gece – gündüz demeden şehrin her bölgesinde dezenfekte ve temizlik çalışması yapıldığını, belediyenin kendi imkanlarıyla ürettiği maskelerin her eve ulaşacak şekilde dağıtıldığını, halen semt pazarları, çarşı gibi vatandaşların yoğun olarak kullandığı bölgelerde maske dağıtımının devam ettiğini söyledi.

Denetimler kapsamında Karaman Belediyesi Zabıta Ekipleri ise çarşı merkezinde vatandaşlara maske dağıttı.

Karaman Belediyesi - 13:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.