17° Parçalı az bulutlu

CHP Karaman’da çıkarma yaptı

Karaman Son Dakika - 6 Haziran 2022 08:23 A A

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Teşkilatı dün adeta çıkarma yaptı.

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir ve Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver ile Birlikte Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı ve Partililer Karaman’da ki STK Temsilcileri ve vatandaşları tek tek ziyaret ettiler.

Ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik durumu hakkında STK Temsilcilerinden bilgi alan CHP heyeti çözüm yolları hakkında bilgi verdiler.

Vatandaşlarla özellikle yakından ilgilenen İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı; “Milletimizin dertleri ile dertlenmeyen bir iktidar ile karşı karşıyayız. Sorunları Sümen altına iterek, öteleyerek çözeceğini sanan iktidar artık milletimize umut vermemekte. Bu ülkenin kutuplaşmaya değil, birleşmeye ihtiyacı bulunmakta.” Dedi.

İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı yaptığı basın açıklamasında; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak saha çalışmalarımız devam etmek hafta sonu da büyükşehir olmayan 51 ilimizde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile milletvekillerimiz örgütlerimizle ile birlikte geniş bir saha çalışması yapmaktayız. İlimizde Hatay Milletvekilimiz İsmet Tokdemir ve Karaman Milletvekilimiz İsmail Atakan Ünver Karaman örgütlerimize destek vermek için çalışmalarımıza katıldılar.

3-6 Haziran arasında sürecek bu önemli çalışmanın ilk etabında 03.06.2022 Cuma günü Ayrancı ilçemizden çalışmaları başladık. Ayrancı Esnaf ve Sanatkârlar Odamızı, Ayrancı Ziraat Odamızı, ilçe esnafımızı ziyaret ettik. Bir kıraathanede hemşerilerimiz ile buluştuk. Ayrancı ilçemizde çalışmalar sonrası Karaman Ticaret ve Sanayi Odamızı, Karaman Ticaret Borsamızı, Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odamızı ve Karaman Ziraat Odamızı ziyaret ederek esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin ve hemşerilerimizin sorunlarını dinleyip, çözüm önerilerimizi ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında birlikte nasıl ülkemizi huzura, refaha ulaştıracağımızı paylaştık. Cumartesi günü de Taşeli yöremizde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Milletimizin dertleri ile dertlenmeyen bir iktidar ile karşı karşıyayız. Sorunları Sümen altına iterek, öteleyerek çözeceğini sanan iktidar artık milletimize umut vermemekte. Bu ülkenin kutuplaşmaya değil, birleşmeye ihtiyacı bulunmakta. Güven olmayan bir ülkede ekonomi tepe taklak gelir bizde bunu yaşıyoruz. Esnafımız da çiftçimiz de sanayicimiz de girdi maliyetlerinden şikayetçi. Bunlar neler elektrik, yem, gübre, tohum, mazot, işçi maliyetleri, doğalgaz vs. girdi maliyetlerinin dışında ise dalgalı piyasadan döviz kurlarında ki artışlardan yarının ne olacağını görmeyi bırakın, tahmin etmeyi düşünemediklerinden şikayetçiler. Çiftçi ektiği ürünün kaç lira olacağını bilemeden ürünlerini ekiyor her geçen gün fiyatlar artıyor. Esnafımız ise çalışarak varlıklarını kaybediyorlar. Özellikle pandemi süreci ile birlikte iktidar ülke finansmanını esnaf üzerinden yapmaktadır çünkü yatırımcı ülkemize gelmiyor maalesef Türkiye ekonomisi güven vermiyor. Emekli geçinemiyor, gençler umudunu kaybetmiş ülkeyi terk ediyor, işçi, memur enflasyon altında eziliyor, esnaf, sanayici çalışarak batıyor, çiftçi ürettiği için cezalandırılıyor kısacası bu iktidar yönetemiyor ve gidiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bütün sorunları biliyoruz. Bizim iktidarımızda çiftçi ürününü ekmeden önünü rahatça görecek, gereken destekleri alacak ithal eden değil ihraç eden ülke olacağız yeniden. Esnaf bakanlığı kuracağız esnafımız hak ettiği değeri nihayet görecek. En düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine gelecek emeklimiz yıllarca hizmet ettiğinin karşılığını alacak. Aile destekleri sigortası ile geliri olmayan, geliri asgari ücretin altında ki bütün yurttaşlarımıza destek olacağız. Sanayicimiz önünü görecek, yatırımlarının karşılığını alacak güven ortamını sağlayacağız. Millet ittifakı olarak güçlendirilmiş parlamenter sistemi yani milletin egemenliğini, halkın iktidarını kuracağız.

Karaman Son Dakika - 08:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.