17° Parçalı az bulutlu

Atabay’dan 18 Mart Mesajı

AK Parti Karaman - 18 Mart 2019 10:57 A A
AK Parti Karaman İl Genel Meclis Üyesi Adayı Mustafa Atabay, Çanakkale Zaferinin 104. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Çanakkale’de verilen mücadelenin eşsiz bir zafer olduğunu ifade eden Atabay, “Bugünümüzü kurtaran ve bu toprakları bize ebedi yapan zaferin adıdır Çanakkale” dedi.

Çanakkale Zaferi, bundan 104 yıl önce dönemin en modern ordularını dize getiren, vatan toprağını işgal etmek isteyen düşmana karşı Türk Milleti’nin zorlu şartlarda verdiği eşsiz bir mücadele ve kahramanlık destanıdır diyen Atabay, “Çanakkale Zaferi vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu mücadelenin mayasında vatan sevgisi, inanç, kahramanlık ve mücadele ruhu vardır. Kahraman askerlerimizin iman ve azmi, milletimizin üstün fedakârlıklarıyla Çanakkale’de elde edilen eşsiz başarı, İstiklal Harbimizi zafere ulaştıracak direniş ruhuna da ilham vermiştir. Çanakkale, bugünün ve geleceğin güçlü Türkiye’sinin temelinin atıldığı eşsiz bir zaferdir” dedi. 

“Geçmişimizden aldığımız her dersin, geleceğimizi aydınlatan bir ışık olduğunu unutmamalı ve Çanakkale ruhunu diri tutmalıyız. Onu geleceğe taşımalıyız” diyen İl Genel Meclis Üyesi Adayı Atabay, sözlerini; “Ya İstiklal Ya Ölüm diyerek bu vatanı bize emanet eden ve “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarih sahnesine altın harflerle yazdıran aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diyerek tamamladı.

AK Parti Karaman - 10:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.